Prověřovací cvičení

14. 3. 2009
V sobotu 14.3.2009 se uskutečnilo naplánované cvičení, nebyl znám čas ani téma. V 10:05 byl vyhlášen poplach. Po příchodu všech členů do hasičárny se prověřily dojezdové časy.  V hasičárně nám bylo oznámeno, že hoří v obecním úřadě ve Vysokém Újezdě. Na místo také vyjela jednotka z obce Drahelčice se kterou jsme společně cvičili. Po příjezdu k obecnímu úřadu byl vypnut plyn, voda a elektrika. Tomáš s Petrem J. pomocí žebříku vylezli do 1 poschodí oknem a provedli průzkum. Průzkumem bylo zjištěno, že se v budově nachází 1 zraněná osoba. Osoba byla vynešena po žebříku a hasiči z Drahelčic poskytli první pomoc. Po "uhašení" simulovaného požáru jsme vyzkoušeli společně různé metody záchrany osob z budovy. Cvičení proběhlo úspěšně a můžeme jej ohodnotit kladně. Spolupráce s jednotkou Drahelčice byla vynikající a už se těšíme na další společnou akci.

Fotogalerii najdete zde.