Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stáž v Berouně neboli 24hodin s HZS Beroun

11. 4. 2009

Už po několikáté se naše jednotka zúčastnila stáže v Berouně, tentokrát ve složení: Jarda Wágner, Vojta Kutheil, Petr Burian a Šárka Procházková. S berounskými hasiči jsme strávili celý den. Ráno jsme si ukázali, jak se používá přetlaková a podtlaková ventilace a za jakých podmínek ji lze použít. Poté nás čekalo cvičení, úkolem byla dálková doprava vody  z hasičské základny. Rozdíl byl cca 45 výškových metrů. Vše se provádělo v zásahové výstroji.

Odpoledne bylo klidné, ale kolem 22:00 hodiny byl nahlášen požár o menším rozsahu u obce Žloukovice. K zásahu vyjela dvě auta, Tatra 815 CAS 32 a VEA-Hyundai. Požár se nacházel v chatové oblasti a šlo o hoření listí. Zásahu se také účastnili i dobrovolní hasiči z Nového Jáchymova. Noc proběhla klidně a ráno jsme se vydali na cestu zpět.