Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stáž v Berouně

23. 8. 2008
Dnes se konal výcvik naší jednotky na HS Beroun. Výcvik probíhal v lomu Alkazar zde proběhlo slaňování a zdravověda, poté se na řece Berounce cvičil záchyt ropných látek na řece. Plavba na raftech se vydařila a zkoušelo se slanění na raft z mostu. Proběhla i malá soutěž ohledně hasičské zdatnosti. Naše jednotka se zúčastnila zásahu profesionálů, kteří dostávali osobní automobil z příkopu mezi obcemi Vráží a Lhotkou. Pomocí navijáku z vozidla Iveca bylo vozidlo vyproštěno  naše jednotka se vrátila na základnu. Velitel směny „B“ nám ukázal jak se používá přístroj – VRVN (variabilní ruční vyprošťovací nástroj). Noc proběhla v klidu a ráno jsme se vrátili domů.

Fotografie z této akce najdete zde.

Použití VRVN

Jízda na raftu

Slanění do raftu

Slanění na raft