Chování po vzniku požárů

21. 9. 2008
Chování po vzniku požáru -

1) Pokud máš podezření, že někde hoří (kouř, zápach, plameny), okamžitě upozorni někoho z dospělých.

2) Pokud požár (například kouřem) mohl ohrozí další lidi, neprodleně se pokus je na nebezpečí upozornit.

3) Při pohybu v zakouřené místnosti se drž u země, dýchej přes nějakou látku (nejlépe namočenou) a pohybuj se podél zdi.

4) Pokud dveře nejsou na dotyk horké, urychleně opusť ohrožený prostor a
varuj ostatní, kteří mohou byt ohroženi.

5) Nikdy se do hořícího objektu pro nic nevracej (hasiči se ti pokusí zachránit i tvá zvířata a tvé oblíbené hračky).

6) Pokud jsou dveře horké na dotyk, nikdy je neotvírej ! Snažte se je utěsnit (např. dekou) a upozornit na sebe.

7) Vyvěs v okně ručník, bundu apod. Hasiči si takových signálů všímají a upřednostňují při zásahu právě na tato místa.

Nikdy se před ohněm neschovávej do skříně nebo pod postel apod. (Hasiči by tě tam nemuseli najít.)

9) Když je cítit plyn, nikdy nerozsvěcuj.

zdroj: www.ihasici.cz